Mreža čitanja je naziv za nacionalni kviz u znanju i kreativnosti. Manifestacija je koja slavi knjigu, čitanost i načitanost, knjižnice i obrazovanje, promiče istraživački rad, timski rad, ali i individualni napor. Projekt je Hrvatske mreže školskih knjižničara koji su pokrenuli knjižničari Međimurske županije pod nazivom “Čitanjem do zvijezda”, a namijenjen je učenicima viših razreda osnovnih škola i učenicima srednjih škola. Projekt svoje novo ime “Mreža čitanja” dobiva 1. listopada 2020. odlukom Upravnog odbora Hrvatske mreže školskih knjižničara, a sastoji se od dva dijela: kviza znanja i prezentacije multimedijskog uratka. Tema ovogodišnje sezone  je U mreži različitosti. Za sudjelovanje u kvizu učenici su trebali pročitati zadane naslove, a to su ove godine bili romani Živjeti autorice Jelene Kastaneti, Šest vrana Leigha Bardugoa i Voštani princ Mira Morovića. U kvizu znanja našu školu predstavljali su učenici: Marija Čarić, Marta Maleš, Hilarija Bacelj, Korina Gabrilo, Ana Stipanović i Luka Mihael Zelić. Sudjelovanje na nacionalnoj razini kviza izborile su učenice Marta Maleš i Hilarija Bacelj, te su postigle jako dobar rezultat. Nacionalna razina kviza održala se u petak, 12. svibnja 2023. godine. Zahvaljujemo učenicima na vremenu, trudu i interesu te se nadamo da ćemo čitati i u idućoj sezoni…