Franjevačka klasična gimnazija u Sinju s pravom javnosti domaćin je Sportske smotre srednjih katoličkih škola u Republici Hrvatskoj koja će se održati 21. i 22. travnja 2023. godine. Sve manifestacije katoličkih škola u Republici Hrvatskoj pa i ove sportske odvijaju se pod pokroviteljstvom Nacionalnog ureda za katoličke škole pri HBK-a. Uz školu domaćina, na smotri će sudjelovati i Ženska opća gimnazija Družbe sestara milosrdnica s pravom javnosti iz Zagreba, Katolička gimnazija s pravom javnosti iz Požege, Katolička gimnazija s pravom javnosti iz Virovitice, Klasična gimnazija fra Marijana Lanosovića s pravom javnosti iz Slavonskog Broda, Isusovačka klasična gimnazija s pravom javnosti iz Osijeka, Nadbiskupijska klasična gimnazija don Frane Bulića iz Splita, Klasična gimnazija Ivana Pavla II. s pravom javnosti iz Zadra, Salezijanska klasična gimnazija s pravom javnosti iz Rijeke te Biskupijska klasična gimnazija Ruđera Boškovića s pravom javnosti iz Dubrovnika. Učenici sportaši natjecat će se u četiri sportske discipline: košarka, odbojka, futsal/mali nogomet i šah u miješanim kategorijama. Košarkaške utakmice igrat će se u školskoj sportskoj dvorani u Trilju, odbojkaške u srednjoškolskoj dvorani u Sinju, malonogometne u školskoj sportskoj dvorani u Hrvacama, a nadmetanje u šahu u maloj sportskoj dvorani u Franjevačkoj klasičnoj gimnaziji. Očekuje se dolazak oko 250 učenika u pratnji mentora.

Svim natjecateljima želimo ugodan boravak u našem gradu, puno uspjeha na sportskom terenu i neka pobijedi bolji