U subotu 25. ožujka učenici su, u pratnji profesorica Mirjane Malovan i Ivne Mravak krenuli na jednodnevni izlet u Šibenik i Trogir. Cilj izleta bio je vidjeti uživo Šibensku i Trogirsku katedralu te šetnjom uličicama tih gradova saznati nešto više o dalmatinskoj povijesti i umjetnosti. Putem prema prvoj destinaciji, Šibeniku, izletnike su pratili oblaci, no odmah pri ulasku u centar Krešimirovog grada, sunce je ugrijalo veselu grupu učenika. Obilazak grada započeo je Zagrebačkom ulicom, gdje su posjetili pravoslavnu crkvu te ponovili gradivo o tlocrtu i umjetničkoj opremi crkava istočnog kršćanstva. Potom su uskim kalama, okruženim gotičkim i renesansnim palačama, došli do crkava sv. Duha, Nove crkve, crkve sv. Ivana i sv. Barbare. Na fasadama su uočavali karakteristike arhitektonskih stilova koji su obilježili izgled Šibenika. Razgledavanjem i ulaskom u Šibensku katedralu, učenicima je bila jasna njena veličina i važnost u kontekstu nacionalne umjetničke baštine. Nakon slobodnog vremena i šetnje rivom, uputili su se za Trogir. Šetnja povijesnim centrom Trogira dovela je učenike do Trogirske katedrale. Posjet katedrali završen je lijepim iznenađenjem – učenici su dobili mogućnost popeti se na zvonik Trogirske katedrale i uživati u pogledu na trogirske trgove i krovove te otok Čiovo. U kasno poslijepodne učenici su krenuli za Sinj. U galeriji možete pogledati trenutke s izleta, koje je foto aparatom uhvatio učenik Matija Ćorić.