ETwinning je jedna od aktivnosti programa Erasmus+ namijenjena međunarodnoj suradnji i usavršavanju odgojno-obrazovnih djelatnika od predškolskog obrazovanja do srednje škole. Ona služi nastavnicima i njihovim učenicima za upoznavanje i suradnju s kolegama iz europskih škola kroz različite oblike usavršavanja te rad na zajedničkim virtualnim projektima.

Jedan takav projekt osmislila je prof. Mirjana Malovan, a u njemu su zainteresirani učenici naše škole i učenici škola partnera izrađivali i razmjenjivali čestitke i ručno rađene ukrase. Ideja vodilja bilo je poticanje srednjoškolaca na povratak pisanju čestitki i posvećivanje slobodnog vremena kreativnom radu. Projekt je privukao gimnazije iz Grčke, Poljske i Italije, te su u tjednima prije Božića u našu školu pristizale njihove čestitke i ukrasi, a nadamo se da će i naši ukrasi razveseliti europske vršnjake. U fotograleriji možete vidjeti tijek i rezultate radionica u našoj školi te u gimnazijama partnerima na projektu. Sretni blagdani!