Uoči Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, u utorak, 17. studenoga u predvorju Gimnazije uoči početka nastave ravnatelj fra Joško Kodžoman u kratkom govoru prisjetio se vukovarske žrtve, a potom je predvodio kratku molitvu za sve stradale branitelje. Duž stepeništa učenici i profesori zapalili su prigodno lampione. Nakon nastave zajedno smo se okupili na predavanju pod naslovom Domovinski rat s posebnim naglaskom na ratna zbivanja u Cetinskoj krajini. Ispred udruge veterana 4. gardijske brigade – PAUCI o ovoj temi govorio je brigadir u miru gospodin Ivan Čikara. Brigadir Čikara kronološki je opisao najvažnije događaje iz Domovinskog rata, operacije Maslenica, Peruća, Skok 1, Skok 2, Zima ’94, Ljeto ’95, Bljesak, Oluja, Maestral i Južni Potez. Predstavio je i ratni put 4. gardijske brigade – Pauci, a govorio je i o ostalim brigadama koje su djelovale u ratu uključujući i 126. sinjsku brigadu HV-a. Predavanje je bio poučno i ispunjeno emocijama. Predavač je nastojao učenicima prenijeti hrabrost, ljubav i požrtvovnost koju su branitelji pokazivali u najtežim trenutcima naše prošlosti, a upravo zbog te predanosti mi smo danas slobodni i sigurni. Na koncu predavanja ravnatelj se zahvalio predavaču uz prigodni poklon.