Pri realizaciji programa razmjene učenika i profesora između Gimnazije Luzzago iz Brescie i Franjevačke klasične gimnazije u Sinju, 11.10.2022. realiziran je cjelodnevni izlet u Nacionalnom parku Plitvička jezera.

Izlet je započeo na južnom ulazu u Park. Nakon kraće šetnje obilazak je započeo vožnjom elektrobrodom preko jezera “Kozjak”, a zatim ponovnom šetnjom kroz vapnenački kanjon “Donjih jezera” sve do “Velikoga slapa”. Od “Velikoga slapa” do stanice vlaka savladali smo strmu serpentinu koja vodi do istočne strane kanjona, gdje su smješteni brojni vidikovci s kojih se pruža nezaboravan pogled na kristalna modroplava jezera i visoke pokrajnje stijene. Na najvišem vidikovcu nakon ručka vratili smo se do polazne točke panoramskim vlakom.

Voditelji izleta su: fra Josko Kodžoman, prof. (ravnatelj), Snježana Radan, prof., Katarina Vugdelija, prof. i Diana Župić,prof.