Uoči blagdana sv. Franje, osnivača franjevačkog reda i suzaštitnika Gimnazije, u Franjevačkoj klasičnoj gimnaziji održan je prigodni program. Za vrijeme velikog odmora u školskom dvorištu zahvalili smo za kruh i plodove. Učenici su pripremili kruh, peciva i razne slastice te jesenske plodove koje je blagoslovio prof. vjeronauka fra Antonio Mravak. Uz druženje i hranu proveli smo ugodno vrijeme do početka sljedećeg nastavnog sata. Nakon nastave okupili smo se u sportskoj dvorani gdje je uslijedio nastavak programa.

Najglasovitiji je Franjin spis Pjesma brata Sunca ili Pjesma stvorenja. Nju je Franjo ispjevao pod kraj života dok je gotovo slijep, bolestan i bespomoćan ležao u jednoj slamnatoj kolibici uz crkvicu sv. Damjana. Sveti Franjo gledao je prirodu kao odraz Božje ljubavi i velikodušnosti, a motivi prirode su neizostavni u lirskim pjesmama brojnih svjetskih i hrvatskih pjesnika. Tako se motivi sunca, vode, vjetra, ognja, mjeseca i zemlje isprepleću u stihovima Đure Sudete, Vladimira Nazora, A.G.Matoša do Krleže. Prigodni recital Pjesan Ljubavi, nastao na temelju Pjesme stvorova, uz glazbene točke izveli su učenici Gimnazije. Recital su s učenicima uvježbale prof. Marijana Vuleta i Antonija Čarić. Na samom početku ravnatelj Gimnazije fra Joško Kodžoman uputio je nekoliko prigodnih riječi o svetom Franji, a potom nas je učenica Ivana Bešlić (3.a) uvela u recital. Tekstove recitala čitali su: Ante Kanaet (2.a), Josip Mateljan (2.b), Josip Miloloža (3.a), Ivan Vasilj (3.a), Hilarija Bacelj (3.b), Frano Kutleša (4.a), Tomislav Kiridžija (4.a), Ante Klarić-Kukuz (4.b) i Lucija Vučković (4.b). Recital su glazbenim točkama obogatili učenik Ivan Vučković (3.b) skladbom Sonatina danskog pijanista Friedricha Kuhlaua, Luka Mihael Zelić (3.b) izveo je skladbu River Flows in you korejskog skladatelja i pijanista Yirume, a Tomislav Kiridžija (4.a) na koncu recitala odsvirao je Bože moj, dopusti mi, molitvu svetog Franje koju smo zajedno otpjevali.

Posljednji dio programa odvijao se na vanjskom nogometnom igralištu gdje su razredi između sebe odmjerili snage na malonogometnom turniru – Kup sv. Franje. U tijesnoj završnici najuspješnija je bila ekipa 3.b razreda. Turnir je organizirao Anđelko Čačija, prof. tjelesnog odgoja.