U četvrtak, 28. travnja 2022. godine u hotelu Alkar, mi, maturanti Franjevačke klasične gimnazije, ludo smo se zabavljali na večeri koja je za nas bila kruna ovog četverogodišnjeg druženja. Naši razrednici, profesori, ravnatelj i osoblje će, vjerujem, tu noć pamtiti u znaku smijeha, elegancije te ukusne hrane. Učenici 4.A i 4.B su svojim trudom osigurali da večer bude znakovita i nezaboravna za sve goste. Ovim putem htjeli bismo zahvaliti svim ugostiteljskim objektima, frizerskim i kozmetičkim salonima, autoškolama, općinama, Župnom uredu, Franjevačkoj provinciji Presvetog Otkupitelja te ostalim tvrtkama koje su svojim donacijama i dobrom voljom pomogli da se naši planovi pretvore u stvarnost. Maturanti i pojedini profesori su već u 18:00 počeli s veseljem i slavljem u Public Baru(Vox), koji je oduvijek bio objekt gdje su naši učenici i profesori rado provodili vrijeme. Luka Mihael Zelić, koji je vodio program maturalne večeri, je harmonikom začinio već veselu atmosferu. U 19:15 smo se svi okupili ispred Hotela, gdje su nas čekali roditelji, rodbina, prijatelji te ostatak osoblja naše Gimnazije. Fotograf Marino Gusić iz Foto Studija Vertigo ovjekovječio je svu eleganciju te sav raspon boja koji je vladao tu večer. Kasnije su glamurozno svi prisutni ušetali u prostore Hotela te zauzeli svoja mjesta. Lijepa Naša i Gaudeamus bili su znak da je večer službeno započela. Nakon što su nas Barbara Romac i Daniela Šimić svojim govorima uvele u večer, svim nazočnim u predivnoj dvorani Hotela obratio se ravnatelj Joško Kodžoman. Ravnatelj je, po običaju, svojim govorom učenicima ukazao na moralne vrijednosti te koliko je važan ozbiljan pristup školskim obvezama i ovom prijelazu u zrelost. Nakon „kratkog” govora našeg ravnatelja predstavnici 4.A i 4.B svojim su razrednicima simbolično uručili poklone. PhotoBooth je novost kod sinjskih maturanata te je sigurno bilo nešto što je dodatno razveselilo i zbližilio okupljene. Veselim naočalima, šeširima i ostalim rekvizitima smo fotografijama dali poseban duh. Kasnije kad su svi sjeli ljubazno osoblje hotela Alkar poslužilo je svoje delicije pa smo tako za predjelo uživali u pršutu, siru, francuskoj salati te naravno uštipcima. Slijedi bečki valcer, učenici su pokazali korake koje su naučili na satovima tjelesnog zdravstvenog odgoja. Prepun je podij znak da je DJ Alan Mornar odradio odličan posao te svima poznatim repertoarom upotpunio ostatak noći. Uz takav sastav dobra je zabava bila zajamčena. Birali smo najelegantnije od najelegantnijih, najrasplesanije od najrasplesanijih pa tako na izboru za kralja i kraljicu večeri imali smo rezultate koji su varirali za jedan glas. Za kralja i njegovu pratnju izabrani su Ivan Crnjac i Ćiro Barać, a kraljica i njena pratnja su Gabriela Medvid i Barbara Romac. Najspretnija učenica u plesu sa stolicama bila je Antonela Pavlinušić, dok ples s narančama,zbog opuštenosti i veselja sviju, nije izrodio pobjednikom.

Ivan Jagnjić i Mia Milković pobrinuli su se da svi imaju priliku okušati se u lutriji. Tako su neki sretnici osvojili poklon bon u iznosu od 1000 kn, večeru u restoranu, minute sunčanja u solariju, masaže, izbjeljivanje zubiju, popust za ispit vožnje itd. U ostatku večeri uživali smo u crnom rižotu, pašticadi, pečenju i slasticama. Naše drage profesorice su svojim modnim izričajem sebe uspješno kamuflirale u maturantice, a profesori su odisali strogom elegancijom. Malo kasnije, maturanti su zamolili profesore da sudjeluju u Kahoot kvizu. Tema kviza je bila “Pogodi profesora”, na šaljiv način profesori su prepozanli sebe i svoje kolege. Profesorica Ivna Mravak je sebi osigurala titulu pobjednice. Osim kviza, na programu su bili i razredni videozapisi, vrapci, vicevi itd. Da je to bila jedna ugledna nezaboravna večer govori nam i posjet gradonačelnika Mira Bulja, koji je kroz par riječi pozdravio maturante i maturantice. Plesali smo do sitnih jutarnjih sati, a profesor Stipe Mađor-Božinović nas je zajedno s izlaskom Sunca ispratio.

Hvala svima koji su svojom nazočnošću uveličali našu maturalnu večer.

Ivan Jagnjić 4.B