Od 11. do 13. travnja Osnovna škola Fran Krsto Frankopan u gradu Krku, a istoimenom otoku, bila je domaćin 29. državnog Natjecanja iz povijesti. Našu Gimnaziju predstavljao je učenik 3.b razreda Nino Poljak, pod mentorstvom prof. Antonije Čarić i osvojio je 20. mjesto. Tijekom boravka na otoku, osim druženja i uživanja u bogatoj gastro ponudi, domaćini su se potrudili da učenici i mentori razgledaju barem djelić otoka pa su organizirali nekoliko izleta. Naša ekipa odabrala je izlet u Jurandvor i u Bašku. Vozeći se prema odredištu prošli su Bašćanskom dolinom te razgledali Bašćansku stazu glagoljice. Ovaj spomenik podsjeća na značaj glagoljice i glagoljaštva u hrvatskoj povijesti i kulturi. Najvažnija i neizostavna postaja pri obilasku otoka svakako je nekadašnja opatija sv. Lucije u Jurandvoru. Tu je prije devet stoljeća nastao krsni list svih Hrvata – Bašćanska ploča. Obilazak su završili na samom kraju otoka u Baškoj koja je na idealnoj lokaciji koja omogućuje blizinu grada, ali i mir udaljene destinacije za odmor. S Krka su donijeli samo pozitivne dojmove.

Čestitamo Ninu i njegovoj mentorici na uspjehu!