Što tražite živoga među mrtvima? Nije ovdje, nego uskrsnu!“ (Lk 24,5)
Bog je u Isusu pokazao tko je On sam, kakav je u sebi i koliko smo mu kao ljudi vrijedni i dragocjeni.
Isus nam je objavio do tada nezamislive dimenzije Božje naklonosti prema svakom čovjeku, posebno prema onima koji posrću i padaju. On sve poziva da ustanu i da krenu naprijed. On je taj koji nam prvi pruža ruku kako bi nas podigao, koji nam štošta oprašta, koji prelazi preko naših uvreda i koji nam neumorno govori… slijedite me!
Bog nikada nije napustio svijet, nego je stalno prisutan u svijetu i prati čovjeka na njegovom putu. Samo ako u to vjerujemo i u skladu s tim živimo, možemo biti pravi glasnici uskrsne radosti i svjedoci spasenja u Kristu.
Neka Vam je sretan i blagoslovljen Uskrs! Neka Vas Uskrsli Gospodin ispuni svojim mirom i radošću!
                                                                                                          Fra Joško Kodžoman, ravnatelj