U Franjevačkoj klasičnoj gimnaziji s pravom javnosti proveden je u četvrtak 7. travnja 2022., Program međunarodnog ispitivanja znanja i vještina učenika (PISA). PISA istraživanje se provodi u 85 zemalja širom svijeta i u njemu se uz čitalačku i prirodoslovnu pismenost ispituje i matematička pismenost kao glavno ispitno područje te sposobnost učenika za kreativno mišljenje.

U Hrvatskoj u istraživanju sudjeluje oko 190 škola i oko 7600 učenika i  njihovih roditelja. Rezultati istraživanja su zajednički za cijelu RH (nema pojedinačnih rezultata za svakog učenika i za pojedinu školu), a bit će objavljeni u prosincu 2023. godine.

U našoj školi od predviđenih 37 učenika sudjelovalo je njih 36 čime su pokazali veliku odgovornost što je za svaku pohvalu. Treba pohvaliti i roditelje koji su nas u tome podržali te su i sami pristali biti sudionici projekta budući je za njih predviđeno ispunjavanje ankete.