Ususret najradosnijem kršćanskom blagdanu Božiću u Franjevačkoj klasičnoj gimnaziji organizirana je božićna akcija. U akciji su sudjelovali učenici i nastavnici Gimnazije koji su svojim darom odlučili darovati potrebite. Uz prikupljanje darova cilj akcije je bio darovati osmjeh i pažnju, podijeliti vrijeme s onima koji i nas čine sretnijima. Tako su učenici 4. a, i 4.b u pratnji nastavnika u srijedu 22. prosinca 2021., posjetili Centar za odgoj i obrazovanje “Juraj Bonači” – Podružnicu Sinj. Ovo je bila prigoda da učenici izbližega upoznaju rad i poslanje ove obrazovne ustanove u Sinju koja od 1972. godine djeluje u našem gradu. Kao i uvijek polaznici Centra su nas obdarili svojim iskrenim i otvorenim srcem, a učenici gimnazije prigodnim darovima.

U četvrtak 23. prosinca učenici su s nastavnicima posjetili i Centar za rehabilitaciju fra Ante Sekelez u Vrlici. Korisnici i djelatnici Centra su nas dočekali otvorena srca. Učenici su obilazili stanove i darovali korisnike prigodnim božićnim darovima. Preplavljeni emocijama, ispunjeni lijepim iskustvom i punog srca vratili smo se u našu gimnaziju.