Hrvatski zavod za zapošljavanje prepoznat je kao glavni nositelj sustavno organiziranih aktivnosti cjeloživotnog profesionalnog usmjeravanja različitih ciljnih skupina u Republici Hrvatskoj. Profesionalno usmjeravanje učenika uključuje profesionalno informiranje i profesionalno savjetovanje, odnosno skup stručnih postupaka kojima se učenicima pruža pomoć pri odabiru budućeg zanimanja ili obrazovanja, a provodi se u suradnji sa školom i roditeljima/skrbnicima. Poseban naglasak u tom procesu stavlja se na utvrđivanje sposobnosti, vještina, profesionalnih interesa i motivacije učenika, kao i na mogućnosti obrazovanja i zapošljavanja u pojedinoj regiji.

 

Odsjek profesionalnog usmjeravanja i obrazovanje

(u Hrvatskom zavodu za zapošljavanje)
Bihaćka 2c, Split (3.kat)
Tel. 021/310-589, 021/310-569, 021/ 310-578
e-mail adresa: cpi.st@hzz.hr
www.hzz.hr
Radno vrijeme: 8 – 15

 

letak srednjoškolci - verzija za web 2022