Poštovane djelatnice i djelatnici Gimnazije!

Cijenjeni roditelji i skrbnici!

Drage učenice i učenici!


Uskoro ćemo proslaviti najveće otajstvo kršćanske vjere – blagdan Uskrsa. Bog je po svom utjelovljenom Sinu Isusu Kristu iz ljubavi prema čovjeku prihvatio nezasluženu kaznu, pretrpio užas brutalne smrti, proboravio u grobnoj tišini i konačno uskrsnuo u slavi svoga i našega Oca nebeskog. Ta sažeta poruka nosi i nadahnjuje kršćane kroz stojeća, sve do naših dana.


Isus Nazarećanin je svojim zemaljskim životom objavio do tada nepoznate i nezamislive dimenzije Božje naklonosti prema čovjeku a preko svoje patnje jasno je pokazao razmjere Njegove ljubavi. Proslavljeni je Krist ostavio svojima nadu i obećanje da će ostati s njima do svršetka svijeta. Velika je utjeha znati da Bog nikada nije napustio svijet ni čovjeka, da je On stalno prisutan u svijetu, da prati čovjeka u životnoj radosti i muci, da ga zagovara i štiti, da ga želi povesti putem spasenja… To je spasonosno saznanje koje nas sve duhovno hrani, ali nas i obvezuje, budući da smo svi, svatko na sebi svojstven i način i svatko u svom staležu, službenici i službenice Radosne vijesti. Kršćani su glasnici uskrsne radosti, svjedoci Istine i spasenja u Kristu, tako da nas svako slavljenje vazmenog otajstva osobno jača ali nas i obvezuje da govorimo i radimo s ciljem sveopćeg ljudskog spasenja.


Svima želim obilje Božjeg blagoslova u životu i radu i neka vas Uskrsli Gospodin ispuni svojim mirom i radošću!

fra Joško Kodžoman, ravnatelj