Druga adventska svijeća u Franjevačkoj klasičnoj gimnaziji upaljena je u ponedjeljak 7. prosinca 2020. Molitvu je predvodio fra Josko Kodžoman, ravnatelj. Govoreći o simbolici druge adventske svijeće fra Josko je naglasio: “Danas palimo drugu svijeću na adventskom vijencu, Svijeću spasenja, i pogled nam je snažnije usmjeren prema Betlehemu, jer znamo da se tamo rađa naš Spasitelj i naše spasenje. On nam je rekao za sebe: „Ja sam svjetlo svijeta.“  U došašću očekujemo Njegovo rođenje, pripravljamo svoja srca i duše za taj događaj i to je ono pravo Svjetlo spasenja koje treba zasjati u svima nama. Obasjani tim svjetlom pođimo mu ususret. Molimo Ga da svatko od nas bude Njegovo svjetlo u ovom svijetu.”

Molitvu drugoj svijeći napisao je i pročitao Ante Paštar, učenik 1.b razreda : “Paleći drugu adventsku svijeću molimo te, pomozi nam Gospodine, da ovaj tjedan više pazimo na svoje ponašanje i svoje riječi kako bismo jedni drugima bili primjeri u tom pripravljanju puta za tebe. Neka se tvoj dolazak dogodi i u našoj školi i neka tvoj prisutnost bude vidljiva po nama koji te molimo da dođeš i ostaneš s nama. Amen.” Potom je Mirjana Malovan, razrednica 1. b  razreda upalila drugu adventsku svijeću.

Učenike i nastavnike gimnazije “Sv. Nikola” je darivao prigodnim slasticama na početku novog radnog tjedna.