Učenici i nastavnici Franjevačke klasične gimnazije u Sinju u ponedjeljak 30. studenog 2020. godine, uz poštivanje epidemioloških mjera, okupili su se prije početka nastave u holu gimnazije na molitvi blagoslova adventskog vijenca i paljenju prve svijeće. Molitvu blagoslova adventskog vijenca predvodio je vjeroučitelj fra Antonio Mravak. Prije molitve blagoslova predvoditelj je objasnio liturgijsko obilježje došašća te kazao: „Došašće ili advent vrijeme je u crkvenoj godini kad se kršćani intenzivnije pripravljaju za svetkovinu Božića. To je istodobno vrijeme očekivanja Kristova dolaska na kraju vremena. Neka nas adventski vijenac u našoj Gimnaziji, svjetlost adventskih svijeća podsjeća svakoga dana da je Krist blizu i da želi biti među nama. Stoga svakoga dana u tišini svoga srca ponovimo: Dođi Gospodine Isuse!“ Prvu svijeću na adventskom vijencu upalio je Borna Mamić, učenik I.a razreda, a molitvu svijeći pročitao je Marin Kujundžić, učenik 4.a razreda. Svakoga ponedjeljka prije nastave učenici će uz molitvu upaliti sljedeću svijeću na adventskom vijencu. Zbog epidemioloških mjera ovog došašća neće se slaviti mise “Male zornice” u gimnazijskoj kapeli.