Euharistijskim slavljem u crkvi Čudotvorne Gospe Sinjske u petak, 2. listopada 2020. godine, proslavljen je sveti Franjo Asiški, suzaštitnik Franjevačke klasične gimnazije u Sinju. Slavljem je predsjedao fra Josko Kodžoman, ravnatelj Gimnazije i Franjevačkog Sjemeništa u Sinju uz koncelebraciju profesora fra Nedjeljka Jukića i profesora u miru fra Blaža Toplaka .

U homiliji ravnatelj fra Josko Kodžoman govoreći o poslanju Franjevačke klasične gimnazije u današnjem vremenu rekao je: „Franjevačka klasična gimnazija nije zgrada, ona je zajednica satkana od učenika, nastavnog i nenastavnog osoblja, roditelja.  Svi koji su uključeni u život Gimnazije žele da se njezini učenici ozbiljno spreme za daljnje školovanje te da izborom zvanja i zanimanja osiguraju egzistenciju i život dostojan čovjeka.“ Govoreći o sv. Franji Asiškom predsjedatelj slavlja istakao je Franjinu miroljubivost povezujući je sa Međunarodnim danom nenasilja: „Ono što današnji čovjek može od sv. Franje učiti svakako su: ljubav prema Crkvi, opredjeljenje za nenasilje, poštivanje svega stvorenog, dijalog s pripadnicima drugih vjeroispovijesti.„

U euharistijskom slavlju su uz učenike i djelatnike, sudjelovali su i profesori Gimnazije kojima se posebnim riječima u predsjedatelj slavlja obratio: „Pozvani ste kao ljudi i kršćani, donositi i pronositi mir; pozvani ste i poslani svojim profesionalnim radom pokazati da ste vi generacija u ovom vremenu koja je preuzela brod koji se zove Franjevačka klasična gimnazija, u kojoj se mijenjaju kapetani, u kojoj se generacijski mijenjaju posade, a isto tako i njezini putnici. I vi danas ste pozvani i poslani da, svatko na svoj način, kao što su to činile generacije prije nas, nastavite „udahnjivati život“ našoj Franjevačkoj klasičnoj gimnaziji, učinite sve da ona živi i dalje, ne smetnuvši da smo je naslijedili od prošlih, slikovito rečeno, posudili od budućih naraštaja.„