Uoči skorašnje proslave blagdana sv. Franje Asiškoga, učenice i učenici Gimnazije, predvođeni svojim profesorima i profesoricama organiziraju prigodnu ekološko-edukativnu akciju uređenja školskog dvorišta. Sv. Franjo zaštitnik je ekologije,  svih ljubitelja i prijatelja prirode. Okoliš u kojem živimo ima edukativnu funkciju, stoga, prigodnom edukativnom akcijom želimo doprinijeti jačanju svijesti samih učenica i učenika o potrebi općeg zauzimanja i očuvanja čistim tako važnog i prepoznatljivog životnog prostora, kakav je pred našom gimnazijskom zgradom.

Osim uređenja travnjaka, posebna će se pozornost obratiti na istočni kameni zid školskog dvorišta, koji je obrastao u korov i samoniklo žbunje.

Sudionici akcije napravit će tako vrijedno djelo u cilju boljeg   gospodarenja životnim prostorom, ali će dobiti i korisne informacije o tome kako se odgovorno zbrinjavaju različite vrste otpada.

Subotnje druženje završit ćemo prigodnim domjenkom!

Drage učenice i učenici, drage nastavnice i nastavnici, kao i svi ostali zaposlenici Škole, dobro nam došli!

Sretan Vam blagdan sv. Franje Asiškoga!!!