Dan sjećanja na žrtvu Vukovara, 18. studenoga, dostojanstveno smo obilježiti u našoj školi odajući počast stradalim vukovarskim braniteljima i civilima, sjećajući se njihove velike žrtve i prenoseći istinu o Vukovaru mlađim naraštajima. Na početku prvog školskog sata učenici i njihovi profesori okupili su se u predvorju škole. Prigodni program započeo je recitacijom „Moram oprostiti“ autora Josipa Prudeusa, koju je pročitao ravnatelj Gimnazije fra Blaž Toplak. Potom je profesor vjeronauka fra Antonio Mravak izmolio molitvu i odrješenje za sve žrtve, nakon čega su učenici zapalili lampione i postavili ih uz stubište zgrade. Prigodnu izložbu o Gradu- heroju pripremila je profesorica povijesti Antonija Čarić s učenicima u okviru dodatne nastave iz povijesti, dok je likovni izričaj na panoima rad našeg maturanta Branimira Mađora.