Euharistijskim slavljem u crkvi Čudotvorne Gospe Sinjske u četvrtak, 3. listopada 2019. godine, proslavljen je sveti Franjo Asiški, suzaštitnik Franjevačke klasične gimnazije u Sinju. Slavljem je predsjedao fra Marko Mrše, provincijal Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja u Splitu uz koncelebraciju ravnatelja Gimnazije fra Blaža Toplaka, ravnatelja Sjemeništa fra Joška Kodžomana, tajnika Provincije fra Ivana Udovičića, aktivnih i umirovljenih profesora fra Jurice Hrgovića, fra Nedjeljka Jukića, fra Ante Branka Periše, fra Stipice Grgata i fra Gabrijela Jurišića. Ovom prigodom posebne zahvale upućene su dvojici profesora koji su se oprostili od Franjevačke klasične gimnazije, fra Anti Branku Periši koji je otišao u mirovinu i fra Ivici Udovičiću, koji je postao vršitelj službe tajnika Provincije.

U homiliji o. Provincijal govoreći o poslanju Franjevačke klasične gimnazije u današnjem vremenu je rekao : „Ona i danas, istina u promijenjenim okolnostima, ostaje rasadište znanja za sve one koji  se žele ozbiljno spremati za daljnje školovanje i pripremati se za život izborom zvana i zanimanja, koji će im osigurati egzistenciju i život dostojan čovjeka.“

U euharistijskom slavlju  uz učenike i djelatnike, sudjelovali su i profesori gimnazije kojima se u homiliji o. Provincijal obratio: „Pozvani ste kao ljudi i kršćani, donositi i pronositi mir; pozvani ste i poslani svojim profesionalnim radom pokazati da ste vi generacija u ovom vremenu koja je preuzela brod koji se zove Franjevačka klasična gimnazija, u kojoj se mijenjaju kapetani, u kojoj se generacijski mijenjaju posade, a isto tako i njezini putnici. I vi danas ste pozvani i poslani da, svatko na svoj način, kao što su to činile generacije prije nas, nastavite „udahnjivati život“ našoj Franjevačkoj klasičnoj gimnaziji, učinite sve da ona živi i dalje, ne smetnuvši da smo je naslijedili od prošlih, slikovito rečeno, posudili od budućih naraštaja.„

Po završetku euharistijskog slavlja ravnatelj gimnazije fra Blaž Toplak, zahvalio se predsjedatelju euharistijskog slavlja te dvojici profesora koji su svoj život i rad utkali u ovu odgojno-obrazovnu ustanovu. Učenicima, profesorima i zaposlenicima čestitao je blagdan sv. Franje Asiškog.