Učenici OŠ Ivan Lovrić u posjetu Gimnaziji

Učenici osmih razreda OŠ Ivan Lovrić u Sinju, posjetili su sa svojim nastavnicima i vjeroučiteljima Franjevačku klasičnu gimnaziju. Ova suradnja sa OŠ Ivan Lovrić uspostavljena je u školskoj godini 2017/2018. Učenike je dočekao ravnatelj gimnazije fra Blaž Toplak, Snježana Radan i Hrvoje Markulin. U svome obraćanju učenicima istakao je povijesnu ulogu Franjevačke klasične gimnazije u prenošenju znanja i odgoja, uvijek njegujući kršćanske i nacionalne vrijednosti.

Učenici OŠ Ivan Lovrić u posjetu Gimnaziji

Učenike je pozdravio i Hrvoje Markulin, nastavnik hrvatskog jezika koji je do prošle školske godine obnašao službu ravnatelja u OŠ I. Lovrić. Potom su učenici razgledali prostorije škole, učionice i kabinete s mogućnošću da upoznaju nastavnike gimnazije. Kroz mjesec svibanj biti će organiziran posjet Franjevačkoj gimnaziji i drugih osnovnih škola s područja Grada Sinja, također gimnazija će pohoditi i osnovne škole Cetinskog kraja i tako prezentirati ovu odgojnu obrazovnu instituciju.