U Franjevačkoj klasičnoj gimnaziji u Sinju u ponedjeljak, 3. prosinca 2018., obilježen je početak došašća, duhovne priprave za Božić. U slavlju blagoslova i paljenja prve svijeće sudjelovali su profesori s učenicima. Obred blagoslova adventskog vijenca i paljenja prve svijeće predvodio je vjeroučitelj fra Antonio Mravak. Pjevanje na gitari je predvodio Ilija Knežević, učenik 4. a razreda. Prvu svijeću upalio je fra Blaž Toplak, ravnatelj Gimnazije i zaželio da Isus Krist svojim svjetlom obasja profesore, učenike i zaposlenike Gimnazije. Tijekom došašća u Franjevačkoj klasičnoj gimnaziji svakog petka u 7.30 sati slavi se sveta misa – “mala zornica”, koju animiraju razrednici sa svojim učenicima. Ponedeljkom u 7.45 sati učenici uz prigodnu molitvu i pjesmu na adventskom vijencu pale svijeće.