U razgovoru s vizitatorom dana 21. studenoga ravnatelj fra Blaž Toplak zamolio je vizitatora fra Darka Teprta da pohodi Franjevačku gimnaziju u okviru provincijske vizitacije. Fra Darko se rado odazvao i nazočio je našoj zajedničkoj misi koju prakticiramo petkom izjutra u gimnazijskoj kapeli. Dapače, sam je predslavio sv. misu i izreko nekoliko poticajnih riječi  vezanih uz pročitano evanđelje.  Na misi su nazočili sjemeništarci,  jedan dio  vanjskih učenika, te nekoliko profesora i djelatnika škole. Uz fra Daraka  u koncelebraciji su bili fra Petar Milanović, pratitelj vizitatora, fra Antonio Mravak, gimnazijski vjeroučitelj i ravnatelj fra Blaž Toplak. Nakon svete mise vizitator je pohodio dva razreda i to: sat Fizike kod učenika  3.a  u kabinetu fizike i kratko se zadržao  u razgovoru s profesoricom Snježanom Radan, jer je i sam u gimnaziji imao podosta sati fizike i matematike za vrijeme svoga gimnazijskog školovanja. Nakon toga pošli smo do 4.b i kratko nazočili satu matematike kod prof. Marije  Ivišić. Nakon kraćeg razgovora s profesoricom i učenicima fra Darko i fra Petar zaputili su se do samostana gdje će se u okviru vizitacije susresti s ostalim fratrima iz samostana. Fra Darku zahvaljujemo što je odvojio dio svoga vremena i pohodio našu gimnaziju, jer je zadnji vizitator bio u gimnaziji prije petnaest godina. Za njegov trud veliko mu Hvala!

FOTOGALERIJA