Posjetili smo NSK-a i Interliber

Najveću književnu manifestaciju u Hrvatskoj – sajam Interliber i središnja knjižnicu Republike Hrvatske i Sveučilišta u Zagrebu Nacionalnu i sveučilišnu knjižnicu posjetili su učenici naše Gimnazije zajedno sa svojim profesorima u subotu, 17. studenoga 2018.

 

 

Prvo odredište našeg putovanja bila je Nacionalna i sveučilišna knjižnica koju smo razgledali uz stručno vodstvo. Osim razgledavanja knjižnice po odjelima i zbirkama imali smo priliku razgledati i izložbu o glagoljici. Glagoljica je pismo kojim su se Hrvati koristili preko 1000 godina i na kojem su nastala vrijedna djela i spomenici hrvatske kulture i književnosti. Uslijedilo je slobodno vrijeme koje su učenici iskoristili za šetnje i razgledavanje užeg centra grada. U poslijepodnevnim satima posjetili smo Interliber koji se već 41 godinu održava na Zagrebačkom Velesajmu. Paviljone Interlibera popunilo je više od 300 izlagača knjigama najrazličitijih žanrova i za sve uzraste. Brojni naslovi svjetski poznatih bestselera i književne spisateljske zvijezde samo su komadić  slasnog kolača koji se nudio na najboljem književnom sajmu u okruženju, a rado ga posjećuju i svoj interes i zadovoljstvo na njemu pronalaze jednako i djeca i poslovni ljudi i umirovljenici. Interliber na jednom mjestu nudi najopsežniju ponudu stručne i poslovne literature, udžbenika i ostalih pomagala za daljnju izobrazbu. Iako je naše putovanje trajalo malo duže od planiranog učenici su se vratili s najljepšim dojmovima.
FOTOGALERIJA - uskoro

 

Kalendar šk. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas131
Ovaj mjesecOvaj mjesec5785
UkupnoUkupno1025487

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 16