Nezaboravno ljeto – tečaj za mlade u Njemačkoj

Donosimo iskustvo naših učenica četvrtog razreda Antonije Vuleta i Kristine Vukasović-Lončar koje su prošlo ljeto bile u Njemačkoj na tečaju, što im je omogućeno suradnjom naše gimnazije s Goetheovim institutom u Zagrebu, odnosno uključenjem naše gimnazije u Pasch inicijativu.

Ein unvergesslicher SommerSmile

Letzten Sommer habe ich an einem Jugendkurs in Frankfurt teilgenommen. Ich werde mich mein ganzes Leben lang daran errinern. Ich habe viele nette Leute aus aller Welt kennen gelernt, mit denen ich wunderschöne Zeit verbracht habe.

Jeden Tag hatten wir Unterricht um 9 Uhr, wo wir gelernt, gespielt und ab und zu gesungen haben. Da die Teilnehmer aus verschiedenen Ländern waren, habe ich viel über fremde Kulturen gelernt. Die Lehrer waren lieb und hilfsbereit, so dass die in der Klasse verbrachte Zeit, mir sehr viel Spaß machte. Das Essen war reichlich und gut. Wir hatten Betreuer, die jeden Tag was Neues mit uns unternommen haben. Einer unter ihnen war seiner Herkunft nach aus Bosnien und Herzegowina.

Nun habe ich viele neue Freunde in verschidenen Ländern, mit denen ich sehr oft übers Internet Kontakte aufnehme. Als wir uns voneinander verabschieden mussten, waren wir sehr traurig, weil wir diese Leute vielleicht nie wieder sehen werden. Alles in allem war dieser Kamp für mich ein wunderschönes Erlebnis, das ich allen anderen SchülerInnen aufs Herzlichte empfehle.
Jugendkurs Frankfurt am Main, Juli, 2011
Antonia Vuleta, 4.b

Nezaboravno ljetoSmile

Prošlo sam ljeto sudjelovala na jednom tečaju za mlade u Frankfurtu. Cijeli ću se život sjećati tog događaja. Upoznala sam mnoge mlade ljude iz čitavog svijeta s kojima sam provela prekrasne trenutke.
Svaki smo dan imali nastavu u 9 sati, gdje smo učili, igrali se, a s vremena na vrijeme i pjevali. Budući da su sudionici bili iz različitih zemalja, puno sam naučila o stranim kulturama. Nastavnici su bili dobri i uvijek spremni pomoći, tako da je vrijeme, koje smo provodili u učionici, bilo vrlo interesantno. Hrane je također bilo u izobilju. Imali smo svoje pazitelje koji su svaki dan s nama nešto novo poduzimali. Jedan je od njih porijeklom bio iz Bosne i Hercegovine.
Sada imam puno prijatelja u različitim zemljama s kojima se često čujem preko interneta. Kada smo se morali jedni od drugih oprostiti, bili smo svi jako žalosni, jer smo znali da se vjerojatno više nikada nećemo vidjeti.
Sve u svemu taj je kamp bio za mene prekrasan doživljaj, koji najsrdačnije preporučam svim učenicima.
Antonia Vuleta, 4.b

Die schönste Lebenserfahrung
Der Deutschkurs, an dem ich letzten Sommer in Frankfurt teilgenommen habe, war für mich eine der schönsten Lebenserfahrungen. Ich hatte vor allem die Gelegenheit, viele junge Menschen aus aller Welt kennen zu lernen aber ich kam auch in eine unmittelbare Berührung mit der deutschen Kultur und Sprache.

Von 9 bis 12 Uhr hatten wir Deutschtunterricht und die restliche Zeit haben wir mit verschiedenen Freizeitaktivitäten ausgefüllt. Im Haus der Jugend, wo wir untergebracht wurden, befreundeten wir uns mit anderen Jugendlichen, die sich nicht direkt an unserem Kurs beteiligt haben. Besonders gut hat mir der internationale Abend gefallen, wo Jugendliche ihre Heimatländer, ihre Kulturen und Bräuche vorstellten. Die 20 Tage, die ich in Frankfurt verbracht habe, werde ich sicherlich nie vergessen.

Kristina Vukasović-Lončar, 4.b

Najljepše životno iskustvo
Kurs njemačkog jezika prošlog ljeta u Frankfurtu bilo je jedno od mojih najljepših životnih iskustava. Tu sam dobila priliku da upoznam puno mladih ljudi iz čitavog svijeta, ali i da neposredno doživim njemačku kulturu i jezik.
Od 9 do 12 imali bismo nastavu, dok smo ostatak dana uglavnom provodili baveći se raznim aktivnostima, šetnjom po gradu itd. U kući mladih, gdje smo bili smješteni, došli smo u kontakt s ostalim mladim ljudima, koji nisu direktno sudjelovali na kursu. Posebno mi se svidjela internacionalna večer, gdje su mladi predstavljali svoje zemlje, njihovu kulturu i običaje. Tih 20 dana, koje sam provela u Njemačkoj, sigurno nikada neću zaboraviti.
Kristina Vukasović-Lončar, 4.b

Još fotografija

 

Kalendar šk. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas72
Ovaj mjesecOvaj mjesec1315
UkupnoUkupno1027030

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 8