Ivana Tomašić - Jadranka Šepić: Lego mindstorms - programiranje (pomoću) robota

U četvrtak 14. travnja s veseljem smo ugostili dvije stručnjakinje za robotiku Ivanu Tomašić i Jadranku Šepić koje su djelić svoga znanja podijelile s nama. 

Bili smo podijeljeni u tri skupine s objašnjenim zadacima. Svaka je grupa izabrala robota koji želi unijeti u ljudski svijet. Tako su se na repertoaru našli robot s pisaljkom, jedan autić te humanoidni robot koji čak izgleda nerobotski. Iako se sve to čini lakim zadatkom za ambiciozne učenike poput nas, svaka je grupa morala „žrtvovati“ popriličan broj živčanih stanica spajajući sitne, ali vrlo bitne dijelove u cjelinu sustava. Za on o što nam nije uspijevalo pomoć smo mogli zatražiti od ljubaznih predavačica koje su pomno pratile svaki naš i najmanji pokret. Ne samo da smo se zabavili, već smo i naučili mnogo o svijetu „mašina“ te smo shvatili kako je zahtjevan, ali zabavan posao ljudi koji se time bave.

Izvijestio: Josip Šabić N., 2.a

Slike

 

Kalendar šk. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas70
Ovaj mjesecOvaj mjesec1313
UkupnoUkupno1027028

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 8