Prof. dr. sc. Damir Vukičević: Teorija igara (sat matematike)

U utorak 12. 4. u sklopu Festivala znanosti našu je gimnaziju posjetio je prof.dr.sc. Damir Vukičević. U kabinetu za kemiju i fiziku održao je predavanje učenicima 2.b. razreda. Tema njegova predavanja bila je teorija igara.

 

 

Nakon predstavljanja počeo je govoriti o brojkama na vrlo neobičan način. Ono što smo do sada zvali teškim i dosadnim on je pretvorio u jednostavno igranje brojkama, što je oduševilo nas učenike. Postavljao nam je pitanja kako bismo i mi što više sudjelovali u njegovu izlaganju te kako bismo što lakše i bolje razumjeli ono što nam govori. Sat matematike s prof. Vukičevićem  pretvorio se u veselo putovanje s brojkama koje nas okružuju. Na jednostavnim primjerima iz života pokazao je da matematika nije samo u čistim definicijama koje naučimo jer sve se može objasniti i prikazati na više načina i pomoću više različitih metoda. Pokušao nam je pobuditi interes da što više učimo i vježbamo matematiku, jer se ona nalazi svugdje oko nas iako je svaki put ne primjećujemo i jer nas ona odvodi u svijet koji velika većina ljudi nikada ne vidi. Na kraju svoje oduševljenje učenici, a ni naša profesorica matematike, nisu mogli sakriti, a to najbolje potvrđuje činjenica da su profesora Vukičevića na odlasku ispratili velikim pljeskom i osmjehom na licima.

Izvijestila: Ana Galić, 2.b

Slike

 

Kalendar šk. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas21
Ovaj mjesecOvaj mjesec1122
UkupnoUkupno1026837

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 7