Blagdan sv. Franje

U utorak, 3. listopada, u crkvi Čudotvorne gospe Sinjske služena je sveta misa uoči blagdana sv. Franje, osnivača i zaštitnika franjevačkog reda.

Blagdan sv. Franje  slavi se 4. listopada, a budući da taj dan u gimnaziji nema nastave, već tradicionalno se svečev blagdan obilježi dan ranije.

Svetu misu predvodio je ravnatelj gimnazije fra Blaž Toplak u koncelebraciji sa svećenicima profesorima na gimnaziji.

Misne dijelove pjevali su učenici, članovi mješovitog gimnazijskog zbora uz pratnju prof. Andre Čale na pianinu te  Annije Kolerte na violini, gošće iz Latvije.

Zbor je izveo skladbe Čuj sv. Franjo nas, ulaznu pjesmu prema tekstu o. Anselma Canjuge, Cantate Domino gregorijanski napjev tijekom prikazanja, Resurrection song tijekom pričesti te izlaznu pjesmu Do nebesa.

Misna čitanja pročitali su učenici gimnazije Dragan Kolovrat i Lovre Veraja dok su molitvu vjernika uz navedene učenike čitali još i Nikolina Vitić i Josip Pavić.

U prigodnoj propovijedi ravnatelj se u kratkim crtama osvrnuo na Franjin život te istaknuo nekoliko najvažnijih misli o sv. Franji.

O najdubljim tajnama se ne govori, da ih ne oskvrnemo. Od njih se samo živi i ‘luduje’.

Iz toga tajanstvenog izvora crpi se sva snaga, svladava život i ostvaruju pobjede.

Izvanredni darovi, karizme, ne iznose se na trgove. Ne očituju se ni polaganjem ruku, ni nerazumljivim govorom.

Prave karizme se očituju zaprepašćujućim plodovima života, proviruju na rascvjetalim usnama,

u uvijek nasmiješenim očima, kroz dobrotu srca koja presenećuje, veličinom žrtve koja zaprepašćuje.

Tako se razlikuju iluzije od života.

sv. Maksimilijan Kolbe

FOTOGALERIJA

Početak nove školske godine 2017./18.

Prema Kalendaru rada za školsku godinu 2017./18. nova nastavna godina počinje u ponedjeljak 4. rujna 2017. U 8 sati učenici će u svojim razrednim odjelima imati prvi SRZ na kojem će se upoznati s Kalendarom rada za novu školsku godinu i Pravilnikom o kućnom redu škole. Nastava će se odvijati prema sljedećem rasporedu.

Popis udžbenika za školsku godinu 2017./18.

Cjelovit popis udžbenika za sve razrede klasičnog i jezičnog obrazovnog programa na Franjevačkoj klasičnoj gimnaziji u Sinju donosimo ovdje.

Popravni ispiti

Raspored popravnih ispita

Obavijest za učenike drugih razreda koji su upućeni na popravni ispit iz fizike

Učenici drugih razreda koji su upućeni na popravni ispit

iz fizike materijale za popravni mogu preuzeti u tajništvu

Gimnazije od 17. do 20. srpnja u vremenu od 9 do 11.

Maturalna večer 2017.

Veselja i dobrog raspoloženja nije nedostajalo u petak, 2. lipnja, u Hotelu Alkar gdje je

60-ak učenika Franjevačke klasične gimnazije u Sinju s pravom javnosti sa svojim

profesorima uživalo u maturalnoj zabavi. Maturanti i maturantice blistali su u svečanim

odijelima i haljinama, a rasplesali su se uz ritmove grupe Piromani.

FOTOGRAFIJE

Obavijest o dodjeli svjedodžaba i nagrada

Petak, 30. lipnja 2017.

9.30 - dodjela svjedodžaba u matičnim učionicama

10.00 - svečana dodjela svjedodžaba učenicima četvrtih

razreda i nagrada za najuspješnije učenike u Velikoj dvorani

Dodjela svjedodžaba i nagrada svečani su čini i svi su učenici

dužni na njima prisustvovati.

TV Jadran u našoj Gimnaziji

Raspored dopunskog rada

Dokument u pdf-u

Natječaj za upis učenika u prvi razred u šk. god. 2017./2018.

Dokument natječaja u pdf formatu

<< Početak < « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » > Kraj >>

Stranica 1 od 30