Susret zborova Katoličkih škola Dalmacije

U Nedjelju Dobrog Pastira, 7. svibnja održan  je u katedrali sv. Jakova u Šibeniku Susret zborova Katoličkih škola Dalmacije. U katedrali sv. Jakova katedralni župnik don Krešimir Mateša dočekao je mlade pjevače i upoznao ih s pojedinostima gradnje i njezinoj važnosti.

Pozdravnu riječ mladim zborovima uputila je voditeljica Ureda HBK za katoličke škole gđa Ivana Mokri izrazivši radost što je ovogodišnji susret u Šibeniku. Nadu kako će mladi zborovi ispuniti skladnom pjesmom prostor katedrale sv. Jakova  i ispuniti srca slušatelja izrazio je Šibenski biskup mons. Tomislav Rogić.

Prvi je nastupio zbor Klasične gimnazije Ivana Pavla II. iz Zadra. Izveli su pjesme Tražim tebe Šime Marovića te duhovnu crnačku pjesmu Nobody knows the trouble I've seen. Voditelj zbora je Grgo Ivanković, prof. Uslijedio je  nastup zbora Franjevačke klasične gimnazije s pravom javnosti iz Sinja. Nastupili su s pjesmom  Šime Marovića Hvaljen Isus, dobri ljudi u obradi Andre Čale te Johna Cartera Cantate Domino. Voditelj zbora je Andro Čalo, uz glazbenu pratnju Karla Delića na klaviru i Ante Šiljega na saksofonu. Treći po redu bio je zbor Nadbiskupske klasične gimnazije don Frane Bulić iz Splita s  pjesmama Jacoba Arcadelta Ave Maria te pjesmom Šime Marovića Navištenje. Voditeljica je s. Lidija Matijević, uz glazbenu pratnju Benjamina Vrdoljaka. Podršku zboru došao je dati i ravnatelj don Josip Dukić. Na  kraju je nastupio  zbor škole domaćina, Katoličke osnovne škole iz Šibenika koji je izveo pjesmu Damira Topića O ljubavi ja pjevam, te Psalam 23 Gospodine, ti si pastir moj. Zbor je nastupio uz pratnju Srećka Perkovića i pod voditeljstvom  Luiđe Cvitan, prof.

Zahvalnu riječ na kraju je uputila ravnateljica škole domaćina s. Mandica Starčević, zahvalivši zborovima na predivnim izvedbama kojima su pokazali koliko bruse talente koje im je Gospodin darovao.

FOTOGRAFIJE

 

Kalendar šk. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas167
Ovaj mjesecOvaj mjesec1482
UkupnoUkupno818496

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 9