Noć knjige 2017.

Noć knjige 2017. organizira se šestu godinu zaredom, a ovoga puta trajat će od 21. do 24. travnja. Najdulja kulturna noć u Hrvatskoj obilježit će se u čak 234 grada i mjesta širom zemlje, a više od 500 sudionika njezinim je povodom priredilo čak 1050 različitih programa i prodajnih akcija.

Ovogodišnji vizual Noći knjige krasi riba morski vrag (Melanocetus johnsonii) koja nastanjuje mračne dijelove dubokih oceana, a specifična je po 'svjetiljci' na glavi koju koristi kako bi privukla plijen... mi kažemo da joj svjetlo treba kako bi mogla pročitati knjigu odmarajući se nakon večere u morskim dubinama, i usput pročačkati zube.

I mi smo se kao škola uključili u manifestaciju Noć Knjige sudjelujući u Književnom kvjzu za maturante koji se održao prvog dana manifestacije, u petak 21. travnja, u Gradskoj knjižnici Marka Marulića u Splitu. Kviz je vodila apsolventica hrvatskog jezika i književnosti i članica Hrvatskog čitateljskog društva Ivana Roguljić. Igralo se u timovima po 3 do 4 člana. Ekipu naše Gimnazije predstavljale su maturantice: Nikolina Kelava, Nina Marendić, Iva Šuste i Ivana Vuleta. Kviz se sastojao od četiri etape, a ekipa naše Gimnazije bila je uvjerljivo najuspješnija. Učenice su nagrađene knjigama i promotivnim materijalima.

FOTOGRAFIJE

Kalendar šk. godine 2016./2017.