Natjecanje iz vjeronauka za srednje škole na nadbiskupijskoj razini

Nadbiskupijska vjeronaučna olimpijada za učenike osnovnih škola i natjecanje iz vjeronauka za učenike srednjih škola održani su, u četvrtak, 2.ožujka 2017. godine, u Osnovnoj školi Bijaći u Kaštel Novom. Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je Misijska djelatnost Crkve. Nakon dvije prethodne razine, školskoga i međuškolskog natjecanja, u završnom natjecanju na nadbiskupijskoj razini sudjelovalo je 20 osnovnoškolskih i 10 srednjoškolskih ekipa. K tome, na natjecanju su sudjelovale i četiri ekipe osnovnih i tri ekipe srednjih škola iz Hvarske biskupije, budući da Hvarska biskupija pripada Splitsko-dalmatinskoj županiji.

Ekipa naše gimnazije u sastavu Stipe Slišković, Timotej Perković Paloš, Jelena Bulj i Katarina Jurić pod vodstvom mentorice prof. Silvije Vučković plasirala se na 5. mjesto. Svim učenicima i mentorici zahvaljujemo na sudjelovanju i čestitamo na postignutom rezultatu.