Nacionalni kviz za poticanje čitanja "Čitanjem do zvijezda"

Hrvatska mreža školskih knjižničara i ove godine organizira natjecanje u projektu za poticanje čitanja “Čitanjem do zvijezda”.

Natjecanje daje mogućnost da se izađe iz svojih knjižnica i promovira ih u lokalnoj sredini, među kolegama, roditeljima, učenicima, u županiji, a i šire. Družimo se uz knjige, natječemo se, razmjenjujemo znanja i širimo pozitivnu sliku o dodatnom čitanju, čitanju iz užitka, iz znatiželje, iz puke potrebe.

Školske godine 2016./17. i naša Gimnazija uključila se u to zanimljivo natjecanje. Školska razina održana je 25. studenoga 2016. točno u podne. Na natjecanje su se prijavile četiri učenice. Tema ovogodišnjeg natjecanja je dnevnik kao književna forma. Rješavale su on-line kviz, i trebale su odgovoriti na 50 pitanja za 40 minuta, vezano uz djela „Patnje mladog Werthera“ Johanna Wolfganga von Goethea i „Pitaj Alicu – Dnevnik jedne narkomanke“ anonimne autorice.

Na županijsku razinu natjecanja plasirali su se svi učenici koji su imali 60 i više posto riješenog testa. Od naših učenica na županijsko natjecanje plasirale su se tri učenice, a to su Iva Petričević (2.b), Marija Dadić (3.b) i Sara Vuko (3.b).

Zahvaljujemo učenicama što su se prijavile i sudjelovale u ovome kvizu, a onima koje su se plasirale na višu razinu želimo puno sreće u daljnjem natjecanju.

Čitajte i vinite se do zvijezda!