Popis lektire

PRVI RAZRED

  1. Ezop, Krilov, La Fontaine: Basne (10 po izboru)
  2. Homer: Ilijada (I., VI., XVI. i XXIV. pjevanje)
  3. Hans Christian Andersen: Carevo novo ruho
  4. Ivana Brlić Mažuranić: Kako je Potjeh tražio istinu
  5. Vjenceslav Novak: U glib
  6. Vjekoslav Kaleb: Gost
  7. August Šenoa: Zlatarovo zlato
  8. Sofoklo: Antigona
  9. Marin Držić: Skup
  10. Ivo Vojnović: Ekvinocijo
  11. Homer: Odiseja (I., XIX., XXI. i XXIV. pjevanje)
  12. Eshil: Okovani Prometej
  13. Sofoklo: Kralj Edip
  14. Euripid: Elektra
  15. Plaut: Škrtac

 

DRUGI RAZRED

  1. Dante Alighieri: Božanstvena komedija: (1., 3., 5., 19. i 31. pjevanje)
  2. Giovanni Boccaccio: Dekameron (1. dan, 1. novela; 2. dan, 3. novela; 9. dan, 9. novela; 10. dan, 5. i 6. novela)
  3. Miguel de Cervantes Saavedra: Bistri vitez don Quijote od Mnache (PRVI DIO: 1., 2., 3., 7., 8., 9., 29., 49. poglavlje; DRUGI DIO: 12., 13., 14., 15., 45., 47., 49., 51., 53., 67., 72. i 74. poglavlje)
  4. William Shakespeare: Hamlet
  5. Marko Marulić: Judita
  6. Hanibal Lucić: Robinja
  7. Petar Zoranić: Planine (izbor - 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 13., 16., 20., 21., 22., 24.)
  8. Petar Hektorović: Ribanje i ribarsko prigovaranje
  9. Marin Držić: Dundo Maroje
  10. Ivan Gundulić: Suze sina razmetnoga, Dubravka, Osman (izbor - 1., 4., 7., 8., 9., 11., 20.)
  11. Pedro Calderon de la Barca: Život je san
  12. Jean-Baptiste Poquelin – Molière: Škrtac
  13. Jean Racine: Fedra
  14. Johann Wolfganag (von) Goethe: Patnje mladoga Werthera
  15. Friedrich Schiler: Razbojnici
  16. Edgar Allan Poe: Crni mačak, Gavran
  17. Mihail Jurjevič Ljermontov: Junak našeg doba

TREĆI RAZRED

  1. Ivan Mažuranić: Smrt Smail-age Čengića
  2. August Šenoa: Prijan Lovro
  3. Honore de Balzac: Otac Goriot
  4. Gustave Flaubert: Madame Bovary
  5. Nikolaj Vasiljevič Gogolj: Kabanica
  6. Fjodor Mihajlovič Dostojevski: Zločin i kazna
  7. Lav Nikolajevič Tolstoj: Ana Karenjina
  8. Ivan Sergejevič Turgenjev: Lovčevi zapisi
  9. Ante Kovačić: U registraturi
  10. Ksaver Šandor Gjalski: Pod starim krovovima
  11. Josip Kozarac: Tena
  12. Vjenceslav Novak: Posljednji Stipančići
  13. Henrik Ibsen: Nora
  14. Antun Pavlovič Čehov: Tri sestre
  15. Ivo Vojnović: Suton
  16. Josip Kozarac: Đuka Begović
  17. Antun Gustav Matoš: Camao i izbor iz poezije
  18. Dinko Šimunović: Muljika
  19. Milan Begović: Bez trećeg
  20. Milutin Cihlar Nehajev: Bijeg

ČETRVTI RAZRED

  1. Marcel Proust: Combray (iz ciklusa U traženju izgubljena vremena)
  2. Franz Kafka: Preobrazba
  3. Miroslav Krleža: Hrvatski bog Mars (Baraka pet be), Gospoda Glembajevi, Povratak Filipa Latinovića
  4. Albert Camus: Stranac
  5. Eugene Ionesco: Ćelava pjevačica, Stolice
  6. Samuel Beckett: U očekivanju Godota
  7. Ranko Marinković: Ruke
  8. Antun Šoljan: Kratki izlet
  9. Ivo Brešan: Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja
  10. Ivan Aralica: Duše robova
 

Kalendar šk. godine 2016./2017.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas36
Ovaj mjesecOvaj mjesec6204
UkupnoUkupno545484

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 25