Put križa za mlade

U petak 15. travnja obavljena je pobožnost Puta križa za mlade od Muzeja Cetinske krajine do Gospine crkvice na Gradu na kojoj su sudjelovali i učenici naše gimnazije. Ta se pobožnost obavlja već godinama na korizmeni petak prije Cvjetnice, a na njoj sudjeluju učenici svih sinjskih srednjih škola. Ovogodišnji Put križa vodio je kapelan Župe Gospe Sinjske fra Tino Labrović uz asistenciju župnika fra Nikice Ajdučića i duhovnika Sjemeništa i profesora vjeronauka na našoj gimnaziji fra Mije Šabića.

Pobožnost je počela u 11 sati po prekrasnu sunčanu vremenu. U nošenju križa sudjelovali su naši učenici: Borna Nimac (3.a) i Josip Šabić N. (2.a), Marijan Tomašević (3.b) i Hrvoje Librenjak (3.b) te Dario Sinković (3.a) i Josip Skejo (4.a). Molitvene tekstove čitali su Matea Milardović (3.b) i Martin Vrlić (3.a). Pobožnost je završila točno u podne Gospinim pozdravljenjem.

Slike (foto: fNJ)