Na županijskom iz hrvatskog zamjetni i brojem i uspjehom

Na županijsko natjecanje iz hrvatskog jezika, koje je održano u splitskoj Gimnaziji Marka Marulića 10. ožujka 2011., u četiri kategorije gimnazijskih razreda plasiralo se četrnaestero učenika i učenica naše gimnazije pod vodstvom svojih mentora prof. Marijane Vuleta i prof. Hrvoja Markulina. Taj broj naših predstavnika osobito je dojmljiv znade li se da su u sve četiri kategorije ukupno sudjelovala 134 natjecatelja iz čitave županije pa je u ukupnom broju naših bilo više od 10 %. To nedvojbeno govori o kvaliteti nastave toga predmeta u jednoj maloj gimnaziji koja ima samo 190 učenika!
Uz slike sudionika i njihovih mentora po razredima donosimo i pojedinačna postignuća te čestitamo na uspjehu!

 

 

U konkurenciji prvih razreda gimnazije sudjelovala su 34 natjecatelja. Naš Branimir Plavša (I.b) postigao je 19. mjesto. Mentorica: prof. Marijana Vuleta.

  

U konkurenciji drugih razreda gimnazije sudjelovala su 32 natjecatelja. Naši su predstavnici postigli sljedeći uspjeh: Anamaria Elek (II.b) – 11. mj. (nije na slici jer je u vrijeme snimanja bila na županijskom natjecanju iz engleskog);  Andrea Perković (II.b) – 14. mj.; Renata Kažimir (II.a) – 15. mj.; Dinka Hrgović (II.b) – 20 mjesto. Mentor: prof. Hrvoje Markulin.

 

U konkurenciji trećih razreda gimnazije bilo je 30 natjecatelja. Naši su postigli sljedeći uspjeh: Antonela Ćurković (III.b) – 4. mj.; Martin Vrlić (III.a) – 6. mj.; Damira Žmire (III.b) – 7. mj.; Antonio Dević (III.a) – 20. mjesto. Mentor: prof. Hrvoje Markulin.

 

U konkurenciji četvrtih razreda gimnazije bilo je 38 sudionika. Evo postignuća naših predstavnika: Jelena Budimir (IV.b) – 6. mj.; Ivana Vidić (IV.b) – 8. mj.; Josip Skejo (IV.a) – 9. mj.; Josipa Bilandžić (IV.b) – 10. mj.; Marina Prolić (IV.b) – 13. mjesto. Mentorica: prof. Marijana Vuleta.

 

Tako je Josip Skejo svojim ranije postignutim četirima drugim mjestima u ostalim predmetima pridodao i 9. mjesto iz hrvatskog jezika! A poznato je valjda svima u gimnaziji da su zmije i biologija njegova prva ljubav, iako se iz tog predmeta uopće nije natjecao!  Čestitamo na iznimnoj svestranosti i uspješnosti!

 

Kalendar šk. godine 2017./2018.

Festival 2012

Posjetitelji od 1. 2. 2011.

DanasDanas204
Ovaj mjesecOvaj mjesec995
UkupnoUkupno818009

Online

Trenutno aktivnih Gostiju: 7