Obavijest o dodjeli svjedodžaba i nagrada

Svečana dodjela svjedodžaba učenicima četvrtih razreda i nagrada za najuspješnije učenike održat će se u četvrtak, 28. lipnja 2018., u 11.00 sati u Velikoj dvorani.

Dopunski rad

Raspored Dopunskog rada pogledajte ovdje.

Dopunski rad

Dopunski rad za učenike započet će u utorak, 26. lipnja 2018. Raspored Dopunskog rada bit će objavljen na web stranici Gimnazije.

Natječaj za upis učenika u prvi razred u šk. god. 2018./2019.

Dokument u pdf-u

Dan otvorenih vrata Gimnazije

Doktorirao prof. fra Jure Hrgović

Fra Jure Hrgović, član Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja i profesor klasičnih jezika na Franjevačkoj klasičnoj gimnaziji u Sinju, na Filozofskom fakultetu i na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Splitu, doktorirao je 18. siječnja 2018. god. na Papinskom Salezijanskom Sveučilištu (Università Pontificia Salesiana) u Rimu.

Više...

Natječaj - stručni suradnik knjižničar

Dokument

Žarište

List Gimnazije

Poziv za organizaciju višednevne izvanučioničke nastave

Dokument

Dan sjećanja na Vukovar

Hrvatski sabor donio je 29. listopada 1999. Odluku o proglašenju dana sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine, kako bi se dostojanstveno i primjereno odala počast svim sudionicima obrane Vukovara, grada – simbola hrvatske slobode. Obljetnice su prigode da se prisjetimo na neke trenutke i događaje koje su se zbile u povijesti nekog vremena. Prije dvadeset i šest godina, 18. studenoga 1991. nakon tromjesečne opsade i gotovo potpunog uništenja grada, prestao je otpor hrvatskih branitelja u Vukovaru.
Tužna statistika govori da je tijekom borbi i nakon ulaska srpskog okupatora u grad poginulo oko 550 branitelja i 1700 civila, oko 8000 Vukovaraca bilo je odvedeno u srbijanske logore, dok ih se još oko 800 vodi na popisu nestalih. Iz grada je prognano i sve nesrpsko stanovništvo. Bio je to klasičan primjer etničkog čišćenja i jedan od najvećih zločina u Europi nakon Drugog svjetskog rata.
Učenici naše škole su i ove godine u čast svim žrtvama Vukovara zapalili svijeće te se pomolili za duše poginulih.

<< Početak < « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » > Kraj >>

Stranica 1 od 31